Przejdź do treści
Strona główna » Plan urlopowy pracownika na rok 2023 – warto wiedzieć

Plan urlopowy pracownika na rok 2023 – warto wiedzieć

Plan urlopowy w firmie to dokument określający kiedy i na jak długo pracownicy będą korzystać z urlopu wypoczynkowego. Jest on tworzony i ustalany przez pracodawcę i uwzględnia potrzeby zarówno pracowników jak i samej firmy. Poznaj podstawowe zasady i korzyści skorzystania z gotowego wzoru w Excel.

Roczny plan urlopów 2023 excel – co trzeba wiedzieć

Możliwość korzystania z rocznego planu urlopów 2023 Excel to najlepsza opcja dla:

 • wszystkich osób zatrudniających od 2 do 100 pracowników,
 • mniejszych i większych firm,
 • właścicieli przedsiębiorstw, którzy nie chcą dopuścić do zakłócania działalności ich firm w związku z urlopami wypoczynkowi zatrudnionych.

Prawo pracy nie narzuca wprost wymogu tworzenia planów urlopowych w firmach. Zgodnie z kodeksem pracy, pracodawca jest zobowiązany umożliwić pracownikom skorzystanie z urlopu wypoczynkowego. W praktyce, tworzenie planów urlopowych jest pomocne dla pracodawcy w zarządzaniu urlopami i zapewnieniu, że pracownicy będą mogli skorzystać z urlopu w wybranym przez siebie terminie.

W planie urlopowym znajdują się informacje takie jak: imię i nazwisko pracownika, terminy urlopu, ilość dni wolnych oraz ewentualne uwagi. Podzielenie arkusza na 12 miesięcy i dodatkowo wyświetlenie zbiorczej tabeli pozwala na weryfikację w dowolnym momencie:

 • ile dana osoba konkretnie ma już wykorzystanych dni urlopowych?
 • czy możliwe jest skorzystanie z urlopu przez innych pracowników w konkretnym terminie?
 • czy mogą pojawić się przestoje w realizacji zadań, ze względu na większą liczbę osób na urlopie w konkretnym terminie?

Pamiętaj! Roczny plan urlopów 2023 Excel uzupełniasz w jednym pliku dla całej firmy. Dlatego nie tracisz czasu na weryfikację urlopów pracowników za pomocą pojedynczych wniosków urlopowych.

Kalendarz urlopów 2023 excel – z jakich powodów jest tak ważny?

Z perspektywy pracodawcy plan urlopu na rok 2023 warto ustalić z wyprzedzeniem. Dzięki temu ma się pewność, iż praca całej firmy nie zostanie zakłócona. Dlaczego? Wpisanie urlopów wszystkich osób w jednym arkuszu umożliwia monitorowanie na bieżąco kwestię dni wolnych wszystkich zatrudnionych osób.

Plan urlopów 2023 xlsx pozwala na szybkie sprawdzenie tego, jakie terminy urlopowe są już zajęte i czy inni pracownicy także mogą akurat w tym momencie skorzystać z odpoczynku.

Tabela urlopów excel 2022 – czy jest pomocna? Tak!

Nasz plik tabela urlopów excel 2022 bez wątpienia stała się jednym z najpopularniejszych plików w kategorii Kadrowe. Dlatego w roku 2023 dodaliśmy jej kolejną ulepszoną wersję. Przekonaj się i sprawdź plan urlopu na 2023 rok.

5 powodów dla których warto użyć pliku Excel

 1. Łatwe i szybkie zarządzanie: Plan urlopowy w pliku Excel pozwala na łatwe i szybkie dodawanie, usuwanie lub edytowanie informacji dotyczących urlopów.
 2. Przejrzystość i dostępność: Dostępność planu urlopowego w pliku Excel umożliwia każdemu pracownikowi łatwy dostęp i przejrzyste wyświetlanie informacji na temat swoich wolnych dni.
 3. Unikanie konfliktów: Plan urlopowy w pliku Excel pozwala na unikanie nieporozumień i konfliktów związanych z rezerwacją urlopu, ponieważ każdy pracownik może łatwo sprawdzić swój urlop.
 4. Oszczędność czasu: Utworzenie jednego planu urlopowego w pliku Excel umożliwia pracodawcy i pracownikom oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba tracić czasu na szukanie informacji o urlopie.
 5. Efektywniejsze zarządzanie kadrą: Plan urlopowy w pliku Excel umożliwia efektywniejsze zarządzanie zasobami ludzkimi, ponieważ pracodawca może łatwo monitorować i koordynować urlopy pracowników.
Plan urlopów na rok 2022 excel

Plan urlopów 2022 excel

Pobierz wzór xlsx planu urlopowego dla pracowników w Excelu.

Plan urlopów 2023

Pobierz arkusz przygotowany do ewidencji urlopu dla 20 pracowników.

Ewidencja czasu pracy pracownika 2023

Ewidencja czasu pracownika

Pobierz dokument do ewidencji czasu pracy pracownika w każdym miesiącu 2023 r.

Plan urlopów 2023 excel

Pobierz wzór xlsx planu urlopowego dla 100 pracowników w Excelu.

Plan urlopów 2023 – 50

Pobierz arkusz przygotowany do ewidencji urlopu dla 50 pracowników.

Lista obecności pracowników

Pobierz dokument do ewidencji obecności pracowników w 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *